23 września protest fizjoterapeutów i diagnostów w ponad 100 szpitalach

16 Września 2019, 10:40 szpital pacjenci pacjent kolejka wizyta lekarz

Fizjoterapeuci i diagności zapowiedzieli odwieszenie swojego protestu 23 września. Jak informują protest odbędzie się w co najmniej 100 szpitalach. Fizjoterapeuci i diagności zapowiadają, że ich masowe L4 potrwają co najmniej dwa tygodnie.

Pod koniec maja, po 11 dobach głodówki, pracownicy diagnostyki laboratoryjnej i fizjoterapii zwiesili protest głodowy. Był to "kredyt zaufania dla ministra zdrowia". Według ustaleń między związkami a ministerstwem, pracownikom pominiętym w podwyżkach płacowych w ochronie zdrowia, od 1 lipca miał przysługiwać dodatek w wysokości 500 zł netto. 

Ministerstwo z zobowiązań się nie wywiązało, a jak podkreślają związki zawodowe, podwyżek wynagrodzeń nie otrzymało do dziś ponad 70 proc. pracowników fizjoterapii i diagnostyki. Zmusiło ich to do wznowienia akcji protestacyjnych i od 23 września masowo przejdą na zwolnienia lekarskie.

Jak poinformował Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii na swoim profilu na Facebooku, protest obejmie co najmniej 100 szpitali: 

"Protest fizjoterapeutów i diagnostów w co najmniej 100 szpitalach;
Chcemy godnie żyć";
Dość poniżania";
Przestajemy ratować system";
Fizjoterapeuci i diagności zapowiadają, że ich masowe L4 potrwają co najmniej dwa tygodnie;
To oznacza, że w najlepszej sytuacji skończą się tydzień przed wyborami".

Źródło: OZZPF

BPO, JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

15 komentarzy

Ireneusz Środa, 25 Września 2019, 14:19
Macie rację. Popieram
jojoj Poniedziałek, 23 Września 2019, 9:00
i tak nic nie bedzie...nawet minimalnej .chcecie zarabiac to do lidla cwoki!!!
Pxz Wtorek, 24 Września 2019, 13:10
Oby tak szanowny/a Pan/i potrzebował pomocy fizjoterapeuty albo diagnosty i żeby każdy okazał takie chamstwo jak Pan/Pani :) w internecie bardzo Pan/i cwany/a
Diagnosta Czwartek, 19 Września 2019, 10:22
Spokojnie. Podwyżki będą. Ma być wzrost płacy minimalnej. Wytrzymajmy!!!!!!
N Czwartek, 19 Września 2019, 18:57
Nie dotyczą one naszej grupy zawodowej, tak samo jak pielęgniarki, nauczycieli ito. Dlaczego? Bo nasze zarobki regulują odrębne ustawy....
W Czwartek, 19 Września 2019, 17:43
To nie ma nic wspólnego z wynagrodzeniem medycznym
Andrzej Środa, 18 Września 2019, 17:51
Fizjoterapia powinna być sprywatyzowana i problem zniknie
Kudłata Wtorek, 17 Września 2019, 14:09
A co ze służbą krwi? Tam też pracują diagności laboratoryjne, technicy analityki medycznej i zarabiają grosze. Ludzie ze służby krwi trzeba nam zebrać siły i dołączyć do protestu, inaczej zostaniemy już na samym, szarym końcu bez żadnych pieniędzy. Na dyrektorów placówek nie mamy co liczyć, oni się nie wychylą, boją się o swoje posady. Pozdrawiam tech. analityki medycznej z 31-letnim stażem zarabiający niewiele ponad najnižszą krajową.
Anonim Wtorek, 17 Września 2019, 13:49
A co z innymi grupami zawodami, typu Opiekun medyczny, technik masażysta, elektroradiolog? Osoby, które również zarabiają śmieszne pieniądze w szpitalach i nie tylko.
ekiwoj Poniedziałek, 16 Września 2019, 11:12
Jak to jest,że już teraz fizjoterapeuci wiedzą że od 23 września będą chorzy i niezdolni do pracy,kto ma płacić za ich
zwolnienia - NFZ , kto będzie im wypisywał zwolnienia lekarze , jaki nr.choroby ma rozpoznanie choroby strajk ?
Kiedyś prof.Falandysz doradca Wałęsy rozpoznał u jego syna pomroczność jasną czyżby choroba ta znowu wracała ? Strajk tak ale za swoje !!!!!
diagnostyka 1969 Środa, 18 Września 2019, 16:52
Wielu pracowników na w/w stanowiskach wykonuje pracę za 3,4 osoby ze względu na martwy przepis ( zbyt mała ilość pracowników na pacjenta , ilość łóżek w szpitalu ). To niestety skutkuje przepracowaniem,brakiem regulaminowych przerw między wykonywaniem obowiązków służbowych , nadszarpnięciem własnego zdrowia,brakiem czasu na regenerację organizmu,wypaleniem zawodowym.Niskie zarobki nie przyciągają młodych ludzi do tych zawodów.Diagnostyka rozwija się ,a pracownicy z długoletnim stażem nie mają możliwości czasowych i finansowych na rozwijanie swoich umiejętności.Wielu pracowników jest na samozatrudnieniu w placówkach NFZ ! - ''za ich zwolnienia'' muszą zapłacić sami . Może to pozwoli na częściowe podreperowanie własnego nadszarpniętego zdrowia.Pracownik służby zdrowia to też PACJENT !.Pozdrawiam z całym szacunkiem.
mag Wtorek, 17 Września 2019, 19:28
wystarczy, że nagle odstawimy antydepresanty i już teraz wiemy, że w przeciągu kilku dni będziemy chorzy- w pełni rozwinięte objawy F 41.2 i na podstawie tego rozpoznania dostaniemy L4 :) ps popracuj na naszym stanowisku przy naszej pensji- też się nabawisz tego zaburzenia :))
Wielbiciel pis Wtorek, 17 Września 2019, 6:45
Ja y cię miły człowieku system ograbil z tyłu lat pracy za ponizajace pieniądze to nawet rok renty na depresję to za mało!!! Ale chwalmy PiS oni wiedzą jak każdemu pomoc a szczególnie swoim wiernym
Inna Wtorek, 17 Września 2019, 6:31
Odebranie zaległego urlopu i oddawanie krwi to choroba?
taaaaaaaaaaaaaaa Poniedziałek, 16 Września 2019, 23:34
Za zwolnienia L4 płaci ZUS a tam sami sobie składki składamy. Chorobowe też. A strajk to na pewno nie będzie bo tenże określony jest Ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. To ma być protest. Nr choroby-a proszę Z00 albo ZBCC....