Nowa "piątka PiS" na 100 dni rządu po wyborach. Co dla zdrowia?

07 Października 2019, 15:13 Pacjent i kolejki

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej w poniedziałek zaprezentowali nową "piątkę" na pierwsze 100 dni rządu, czyli obietnice, które PiS zobowiązał się zrealizować, jeżeli zwycięży w wyborach parlamentarnych. W "piątce" znalazł się pakiet kontrolnych badań profilaktycznych dla osób po 40. roku życia.

"Piątka" PiS na pierwsze 100 dni rządu to:

1. Mały ZUS

2. 13. i 14. emerytura

3. Pakiet kontrolnych badań profilaktycznych dla osób po 40. roku życia

4. Program budowy 100 obwodnic wokół średnich i mniejszych miejscowości

5. Plan na rzecz równych dopłat dla polskich rolników.

 

- Konkretne obietnice, konkretne działania składają sięna konkretne państwo. Państwo, które przedstawia pewien plan działań w bardzo ważnych dla obywateli obszarach, a jednocześnie pokazuje, w jaki sposób w najbliższych dniach -w tym przypadku w stu dniach zaraz po wyborach - chce doprowadzić do uchwalenia odpowiednich ustaw lub odpowiednich programów - podkreślał premier Mateusz Morawiecki.

Jeden z punktów "piątki" to wprowadzenie pakietu kontrolnego badań profilaktycznych dla osób po 40. roku życia. Szef rządu zaznaczył, że każdy posiadacz samochodu jest zobowiązany do przeglądu technicznego swojego auta.

- O ile ważniejsze jest nasze zdrowie, o ile ważniejsze zdrowie obywateli, o które, jak wiadomo z biegiem lat trzeba dbać coraz bardziej - mówił premier M. Morawiecki. - I dlatego wszystkim obywatelom, którzy ukończyli 40. rok życia, zapewnimy poprzez odpowiednie regulacje, przegląd stanu zdrowia z wykorzystaniem tego sprzętu, który zakupiliśmy. To są tomografy, rezonanse, najróżniejsza aparatura medyczna - zapowiedział M. Morawiecki.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Adam Poniedziałek, 07 Października 2019, 20:16
No i bardzo dobrze! Widać przynajmniej że jest jakiś plan zamiast pustych obietnic.