Andrzej Duda: "nie jestem zwolennikiem nadmiernego szczepienia się"

10 Lipca 2020, 14:31

Dostrzegam skuteczność szczepionek, sam byłem szczepiony "natomiast nie jestem zwolennikiem nadmiernego szczepienia się" - powiedział prezydent Andrzej Duda w rozmowie w programie Imponderabilia.

Zobacz również: Szczepienie na grypę może pomóc w walce z koronawirusem

Czy jak będzie szczepionka na koronawirusa, to Pan i członkowie Pana rodziny, się nią zaszczepią? - zapytał Andrzeja Dudę, w swoim podcaście Karol Paciorek. Jak podkreślił, chodzi o taką "szczepionkę, która będzie uznana, ogólnoświatowa.. "

- Jeżeli by się okazało, że jest bardzo bardzo sprawdzona i nie ma poważnych przypadków skutków ubocznych to byłbym w stanie to rozważyć - stwierdził i przytoczył swoją wypowiedź "ze spotkania z mieszkańcami Końskich", gdzie podkreślał, że sam nie szczepił się nigdy przeciwko grypie.  Wówczas stwierdził, że się nie zaszczepił, "bo nie". W rozmowie w programie Imondemorabilia uzupełnił, że w jego ocenie "grypa, zwłaszcza dla człowieka, który jest względnie młody, nie jest czymś groźnym".

-Grypę należy odchorować, by nie szaleć i nie wpaść w powikłania związane z grypą, co może być bardzo niebezpieczne. Trzeba zostać w domu, leczyć się i wyleczyć - mówił. - (...) o ile ja się orientuje to jest wirus podobny do grypy. W związku z tym podchodzę do niego jak do grypy w tym zakresie, chociaż wiem, że jest on znacznie groźniejszy niż standardowa grypa - mówił.

 - Miałem złe doświadczenia związane ze szczepionką przeciw grypie wśród moich kolegów, którzy się szczepili i bardzo ciężko przechodzili grypę - stwierdził Andrzej Duda. - Stwierdziłem, że to nie ma sensu, bo po co eksperymentować na sobie, po co brać jakieś iniekcje do swojego organizmu a potem to i tak nie przynosi to żadnego efektu i człowiek ciężko choruje - mówił Andrzej Duda podkreślając, że to był powód, dlaczego nigdy się nie szczepił przeciw grypie.

"Dostrzegam skuteczność szczepionek"

Andrzej Duda, pomimo ograniczonego zaufania do potencjalnej szczepionki przeciw COVID-19 zaznaczył, że dostrzega  on skuteczność szczepień ochronnych. (zobacz również: Waszyngton. Deklaracja współpracy w poszukiwaniu szczepionki)

-Oczywiście dostrzegam skuteczność szczepionek takich jak np. szczepionka przeciw polio, która zlikwidowała chorobę Heinego-Medina, która była przekleństwem kilkadziesiąt lat temu - zaznaczył.  - Sam byłem szczepiony na cały szereg różnego rodzaju chorób, przede wszystkim tych dziecięcych natomiast nie jestem zwolennikiem nadmiernego szczepienia się - mówił Andrzej Duda.

źródło: Imponderabilia

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz