Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych odwiesza protest

16 Września 2020, 11:07 Ratownicy

Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych poinformował w środę, że odwiesza protest. Zapowiada ponadto zintensyfikowanie działań. Powodem jest brak realizacji większości zapisów z porozumienia z 2019 r.

Komitet we wtorek w piśmie do ministra zdrowia napisał:

" W związku z brakiem realizacji większości zapisów porozumienia z dnia 9.10.2019 oraz poprzednich, decyzją z dnia 15.09.2020 r. informujemy, że z dniem 16.09.2020 r. Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych odwiesza protest i podejmuje działania mające na celu jego zintensyfikowanie".

Jak powiedział Polityce Zdrowotnej Piotr Dymon z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników, 3 września br. odbyło się spotkanie w ministerstwie zdrowia. "Nie dowiedzieliśmy się na nim praktycznie niczego nowego. Według nas porozumienie w ogóle nie jest realizowane, ani zapisy z ostatniego, ani z poprzednich" - wskazał.

- Jedyny postulat jaki jest realizowany, to jest dodatek 1,6 tys. zł, a cała reszta leży. Nie ma ustawy o zawodzie, nie ma nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, więc stwierdziliśmy, że odwieszamy protest. Czekamy na reakcję ministerstwa - podkreślił P.Dymon.

Dodał, że to są cały czas te same postulaty, więc są znane i nowy minister zdrowia Adam Niedzielski, jako były prezes NFZ, także powinien doskonale je znać.

- Trzy lata czekaliśmy na to, aby coś się zmieniło - podkreślił.

Pytany o to jaką formę będzie miał odwieszony protest nie chce zdradzać szczegółów. - Nie chcemy uprzedzać ani ministerstwa, ani wojewodów - podkreślił. Wyjaśnił jedynie, że nie będzie to jednorazowa akcja, która zamknie się w jednym dniu, ale będzie to dłuższa forma.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz