W. Kraska: nie wszyscy medycy chcą szczepić się przeciw COVID-19

15 Grudnia 2020, 11:12 waldemar kraska

W styczniu do Polski dostarczonych ma być 1,1 mln szczepionek przeciw COVID-19. To wystarczy na zaszczepienie 500 tys. pracowników ochrony zdrowia w ramach fazy "0" Narodowego Programu Szczepień - mówił w poniedziałek na antenie TVP Info wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister zwrócił jednocześnie uwagę, że "niestety nie wszyscy medycy będą chcieli się zaszczepić na koronawirusa".

- W tej fazie, kiedy prowadzone są listy chętnych do szczepienia służby zdrowia w ponad 500 polskich szpitalach, niestety szczepionka nie cieszy się popularnością - mówił Waldemar Kraska.

Jak zaznaczył wiceminister, technicznie, nie jesteśmy w stanie zaszczepić wszystkich Polaków w ciągu 1,2-tygodni. Do czasu gdy nie zostanie zaszczepiona znaczna część społeczeństwa czeka nas dalsze życie w pewnych restrykcjach, tj. maseczki, dystans społeczny czy częsta dezynfekcja. 

- Powinniśmy dać przykład Polakom, że warto się szczepić. Nawet, jeśli przechorowaliśmy i jestem tzw. "ozdrowieńcami" nie mamy pewności, że po raz drugi nie zachorujemy - mówił wiceminister zaznaczając, że w kampanii promującej szczepienia wezmą udział zarówno lekarze jak i politycy czy celebryci.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz