Trwa spotkanie premiera z opozycją ws. Narodowego Programu Szczepień

26 Stycznia 2021, 10:03

Trwa zaplanowane spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i pełnomocnika rządu do spraw szczepień Michała Dworczyka z przedstawicielami klubów parlamentarnych i kół poselskich. Tematem spotkania jest Narodowy Program Szczepień.

W spotkaniu uczestniczą szef klubu PiS Ryszard Terlecki i szef sejmowej komisji zdrowia, poseł Tomasz Latos, PSL reprezentują lider ugrupowania Władysław Kosiniak-Kamysz i poseł Dariusz Klimczak, Lewicę - posłowie Marcelina Zawisza, Marek Rutka i senator Wojciech Konieczny. Ze strony KO jest między innymi szef klubu Cezary Tomczyk. Konfederację reprezentuje poseł Grzegorz Braun.

- Mamy nadzieję, że choć raz dojdzie do merytorycznej dyskusji, do prezentacji jakichś pomysłów czy postulatów opozycji, bo jak dotąd to mamy raczej do czynienia z takim narzekaniem, na zasadzie "nie bo nie", "wszystko nam się nie podoba" - mówił Ryszard Terlecki we wtorek przed spotkaniem z premierem. Według niego "najwyższy czas, żeby opozycja poważnie zaczęła podchodzić do sytuacji, która jest dobra".
 
Do mediów przed spotkaniem, wypowiedział się także przewodniczący klubu KO Cezary Tomczyk, któego zdaniem, spotkanie jest zwołane z powodu "zawalenia się systemu szczepień w Polsce".
 
- Wszyscy widzieliśmy kolejki seniorów przed przychodniami, mimo że od początku było wiadomo, że ten system nie zadziała. Widzieliśmy, jak chaotycznie rząd próbuje informować opinię publiczną i wycofywać się z wcześniej złożonych deklaracji. Czy tego typu konsultacje, które przed nami, powinny się odbywać zanim zostanie uruchomiony system szczepień czy po tym jak się zawali? Wydaje się, że odpowiedź jest oczywista– mówił Cezary Tomczyk.
 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz