Posłanka Wielichowska żąda przeprosin od wiceministra Miłkowskiego

30 Lipca 2021, 11:54
30 Lipca 2021, 11:54

Jest odpowiedź posłanki Koalicji Obywatelskiej Moniki Wielichowskiej na pismo Macieja Miłkowskiego ws. refundacji. Wiceminister zdrowia, odpowiedzialny za politykę lekową w Polsce, ocenił w odpowiedzi na interpelację wiceprzewodniczącej sejmowej Komisji Zdrowia, że niektóre interwencje poselskie "noszą znamiona zjawiska o charakterze lobbingowym i mogą wprowadzać błędne przeświadczenie o nieprawidłowościach działania" ministerstwa. Posłanka Wielichowska napisała w tej sprawie do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego nazywając odpowiedź "skandaliczną". Jak pisze, rozważa kroki prawne oraz oczekuje przeproszenia pacjentów.

Temat braku refundacji dla konkretnych leków to jeden z częstych tematów interpelacji, jakie posłowie kierują do resortu zdrowia. Monika Wielichowska skierowała kolejną taką interpelację ws. braku refundacji jednego z leków dla pacjentów cierpiących na zespół pęcherza nadreaktywnego. Jak podkreśliła posłanka, pacjenci już 7 lat czekają na refundację tego leku. Jak oceniła, odpowiedzialny za brak pozytywnej decyzji jest wiceminister Maciej Miłkowski.

 

Posłowie niczym lobbyści? wiceminister Maciej Miłkowski odpowiada

Minister Miłkowski w odpowiedzi zarzucił parlamentarzystom działania na pograniczu lobbingu. Poniżej, jako pierwsi, publikujemy pismo w tej sprawie do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz