Izrael ogłasza V falę pandemii, a inne kraje przygotowują się

20 Grudnia 2021, 11:13 pandemia epidemia koronawirus wirus maska

W Izraelu rozpoczęła się piąta fala pandemii koronawirusa - poinformował premier tego kraju Naftali Benet zachęcając jednocześnie do szczepienia dzieci. Wszystko z powodu nowego wariantu Omikron, który opanowuje kolejne kraje. Państwa próbują chronić się przed nowym wariantem wytaczając najcięższe działa, np. twardy lockdown.

Premier Izraela podczas niedzielnej konferencji prasowej poinformował, że rozpoczęła się piąta fala epidemii koronawirusa w tym kraju. 

Jednocześnie zarekomendował pracę z domu, a także zachęcał do szczepienia dzieci.

Ostrzegał też przed wariantem Omikoron. - Omikron nadciąga. Za trzy, cztery tygodnie nie będzie żadnych wątpliwości co do tego - mówił.

Izraelskie ministerstwo zdrowia zarekomendowało, żeby kolejnym dziesięciu państwom nadać status czerwony, tj. objąć zakazem podróży. Od poniedziałku taki zakaz dotyczy już Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Irlandii, Norwegii, Hiszpanii, Finlandii, Francji i Szwecji. A wcześniejj na liście znalazły się też Wielka Brytania, Dania, RPA i kilka innych państw afrykańskich.

Po przyjeździe z tych krajów obowiązkowa jest z kolei 7-dniowa kwarantanna.

Twardy lockdown w Holandii

Także inne kraje przygotowują się na kolejną falę.

Holandia zdecydowała o wprowadzeniu twardego lockdownu do 14 stycznia.

Otwarte pozostaną tylko niezbędne sklepy i apteki. To pierwszy kraj w Europie, który zamyka się przed świętami, a decyzja, jak tłumaczył premier, jest spowodowana gwałtownie rosnącym poziomem zakażeń wariantem koronawirusa Omikron.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz