Sejm odrzucił projekt ustawy o dobrowolności szczepień

09 Listopada 2018, 12:54 Sejm

Dziś w Sejmie (9.listopada)  posłowie w głosowaniu zdecydowali o odrzuceniu obywatelskiego projektu ustawy, który przewiduje likwidację obowiązku szczepień ochronnych.

 

Wczoraj podczas łączonego posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz zdrowia posłowie negatywnie zaopiniowali projekt ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (druk nr 2796).  Za odrzuceniem było 55 posłów połączonych komisji, przeciw były dwie osoby, nikt nie wstrzymał się od głosu. 

Dziś w głosowaniu o odrzucenie projektu w Sejmie wzięło udział 380 posłów. Za odrzuceniem projektu ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (druki nr 2796 i 2993) głosowało 354 posłów, przeciw 10, a wstrzymało się 16 posłów. Projekt został odrzucony.

To nie koniec pomysłów STOP NOP?

- Ruszamy z kolejnym projektem obywatelskim, który wprowadzi możliwość działania alternatywnym izbom lekarskim i dobrowolność należenia do samorządu lekarskiego. Ponadto zapraszamy wszystkie ruchy społeczne i polityków do stworzenia koalicji, która będzie kandydować w kolejnych wyborach parlamentarnych- wykrzyczała wczoraj Justyna Socha do mikrofonu po zakończonym posiedzeniu połączonych komisji.

 JK

Polecamy również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz