Zakaz sprzedaży maseczek i żeli na Allegro czy OLX

12 Marca 2020, 9:19 koronawirus maska maseczka epidemia kwarantanna koronawirus

Prezes Rady Ministrów wczoraj podjął decyzję o zakazie handlowania niektórymi artykułami medycznymi, ochronnymi na portalach aukcyjnych - poinformował w środę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

M. Dworczyk był pytany przez dziennikarzy o pakiet pomocy przedsiębiorcom w związku z koronawirusem. Jak podkreślił pakiet ten zostanie przygotowany w formie projektu ustawy. - Będziemy chcieli, aby Parlament uchwalił jak najszybciej tę ustawę, aby przedsiębiorcy mogli już korzystać z propozycji zawartych w tym pakiecie - dodał.

Z kolei odnosząc się do decyzji o zamknięciu instytucji kultury w tym kin prywatnych, stwierdził, że każde tego typu działanie jest realizowane w oparciu o podstawę prawną. - W przypadku kin, to będzie związane z decyzjami na poziomie wojewodów - odparł.

Zakaz sprzedaży maseczek i środków dezynfekcyjnych na portalach aukcyjnych

- Ale są tu też inne decyzje, zarówno na poziomie poszczególnych ministrów, jak i prezesa Rady Ministrów, który wczoraj podjął decyzję o zakazie handlowania niektórymi artykułami medycznymi, ochronnymi na portalach aukcyjnych. Z resztą nie jest to nic nowego, bo chwile wcześniej w Stanach Zjednoczonych na e-bayu podobny zakaz został wprowadzony - poinformował M. Dworczyk.

Jak czytamy w komunikacie Rady Ministrów, premier Mateusz Morawiecki nałożył na OLX i Allegro trzy postanowienia:

- zablokowanie aktualnych ofert sprzedaży maseczek i środków dezynfekcyjnych

- zakaz umieszczania nowych ofert sprzedaży tych towarów

- wpisanie do regulaminu serwisów punktu, z którego wynika, że wymienione towary są przedmiotami zabronionymi do wystawiania na platformach. (Pełna lista towarów, które nie będą mogły być wystawiane w serwisach OLX i Allegro.)

BPO, JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

21 komentarzy

Bob Niedziela, 29 Marca 2020, 18:23
Ci którzy zachorują powinni odwiedzić ministra i mu podziękować.
Bob Niedziela, 29 Marca 2020, 18:21
Tak niewielu decyduje o życiu i zdrowiu tak wielu.
kjzu Sobota, 28 Marca 2020, 18:26
W aptece kupiłem taką maseczke nie ochroni ona nawet od pyłu węglowego kpina i cena 6 zł pl.
gonia Piątek, 27 Marca 2020, 13:08
Otrzymałam od Chińczyków maski, za które ceną z opłatami cłem VAT-em przewozem wyniosła 3,84 zł - a znajomy szyje maski, które kupują m.in pielęgniarki ze szpitali. Nie mam słów - zakaz sprzedaży - do czego to doszło - gdyby było tyle co potrzeba nikt by cen nie narzucał - a ludzie chcą się chronić - wykańczają nas zdrowotnie i ekonomicznie!!!
Gość Piątek, 20 Marca 2020, 11:36
Mam córkę, która trzy razy w tygodniu jeździ na dializy do szpitala. Jak mam ja zabiezpieczyc, jeśli nie mogę nigdzie kupić maseczek.
zajcew Czwartek, 19 Marca 2020, 15:38
Bzdura, korporacja nie popuści. Na allegro są tysiące ofert masek itd.
AnLa Poniedziałek, 16 Marca 2020, 10:57
Zakaz spowodowany "troską" o ludzi i kasę dla SWOICH. Rząd miał okazję kupić zamówione u producenta miliony maseczek za 30 groszy, ale odmówił!!! Po czym do producenta zgłasza się firma, której właścicielami są związani z 2 ministrami PIS i kupują owe maseczki za 40 groszy i natychmiast sprzedają dla MZ, po uwaga! 3.90 zł. Państwo zamiast wydać 1,6 miliona wydaje 16 milionów!!!!!. 14 ląduje w kieszeni tych, którzy są gotowi pracować dla ideii. Takie czasy, koronawirus, nachapać się jak najwięcej dla narodu, po katolicku.
JoGa Niedziela, 29 Marca 2020, 12:45
Też chętnie poznam źródło
Krowi cyc Czwartek, 19 Marca 2020, 12:07
Podaj źródło
Barnaba Niedziela, 15 Marca 2020, 16:53
Mamy epidemię a zakazuje się sprzedaży środków ochronnych. Apogeum absurdu? Takie rzeczy rząd pisuarów powinien rozdawac obywatelom darmo.
Szuja Niedziela, 15 Marca 2020, 10:57
Słuszna uwaga
W tym momęcie powinni nam to za darmo rozdawać a nie uniemożliwiać zakup. ZUS pewnie dostanie duży zastrzyk gotówki a i emerytur nie będą płacić bo nie będzie komu. Jawne działania w celu zmniejszenia ludności , dlaczego rząd nie pozwala nam się chronić. Dawać maski i żele, ludzie chcą żyć!!!
Grażynka Piątek, 27 Marca 2020, 19:56
Każdy mierzy swoją miarą
Mag Mag Sobota, 14 Marca 2020, 22:00
Jeszcze na Facebooku
Polka Sobota, 14 Marca 2020, 17:32
W takim razie gdzie kupić maseczkę?? Rząd wprowadził zakaz, bo w porę nie zapewnił ani szpitalom, ani społeczeństwu dostępu do maseczek i antyseptyków, nie ma w tym troski o nasze kieszenie. Widzę w tym głupotę i ratowanie stołków.
nitto Sobota, 14 Marca 2020, 13:57
to się Pinokio z bandą idiotów popisał.. nie ma co
Piotrek Piątek, 13 Marca 2020, 22:38
Handel kwitnie w najlepsze hah
Tk
Aneta Piątek, 13 Marca 2020, 19:58
Skoro nie można kupić na platformach np. maseczek czy żeli a w placówkach stacjonarnych też nie ma tych produktów to o co w tym wszystkim chodzi?
Kitty Piątek, 13 Marca 2020, 0:06
I co z tego że zakaz jak dalej handlują?
Alter_Egon Czwartek, 12 Marca 2020, 22:24
Bardzo mądry ruch panowie z Wiejskiej. Genialny. Teraz tylko czekać aż pojawią się pokątni sprzedawcy w ciemnych bramach, którzy zaczepiając przechodniów będą rozchylali poły prochowca i zachrypniętym głosem będą pytali zachęcająco "Maseczkę? Żelik? Mydełko?" Jedyne 500 zł...
Bo k...debile z Wiejskiej jeszcze kilka dni temu buńczucznie trąbiący o tym jak to Polska jest przygotowana na koronawirusa najwyraźniej nie zdają sobie sprawy z faktu, że tych masek nigdzie poza Allegro nie można już kupić, bo ich po prostu nie ma! Jeszcze teraz wprowadźcie nakaz noszenia tych masek w miejscach publicznych i zastosujcie kary dla tych, którzy nie noszą - jak w Chinach...Bo ja akurat wolałbym, żeby ktoś kto w moim otoczeniu kicha lub kaszle akurat taką maskę miał na twarzy. Tylko skąd on ma to wziąć skoro właśnie idiota zakazał sprzedaży artykułów....higienicznych i środków dezynfekcji. Co następne? Podpaski? Biustonosze? Majtki?
TT Poniedziałek, 16 Marca 2020, 1:18
nie ma właśnie przez takich cwaniaków, co wykupili maski i płyny ze sklepów, żeby na allegro i olx handlować 5x drożej
Mon. Niedziela, 15 Marca 2020, 9:00
Bardzo dobrze, że zakazali. Szpitalom brakuje masek a hieny sprzedaja je po 10 zł za sztukę. Dla ogromnej większoścj ludzi te maski są nie potrzebne i leżą w domach - natomiast brakuje ich tam gdzie potrzeba.