Raport: Rozstrzygnięte postępowania przetargowe na dostawę leków w lipcu

02 Września 2019, 14:38 dane dokumenty raport

W lipcu 2019 r. dokonano rozstrzygnięć 3808 części przetargowych na dostawę leków. Ich łączną wartość opiewała na kwotę ponad 866,6 mln zł - wynika z raportu przygotowanego przez serwis PressInfo.pl

Zestawienie zostało przygotowane na podstawie informacji zamieszczonych w Biuletynie Zamówień Publicznych i Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej (TED). Analiza obejmuje wyłącznie postępowania przetargowe, które zakończyły się wyłonieniem wykonawcy zamówienia.

Województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę jest woj. mazowieckie. Łączna suma przetargów w tym regionie wyniosła ponad 216 mln zł. Jedocześnie to w woj. mazowieckim ogłoszono największą liczbę rozstrzygnięć zadań przetargowych, było ich łącznie 783. 

Następne w kolejności liczby rozstrzygnięć zadań przetargowych i ich wartości były województwa pomorskie i śląskie rozstrzygając kolejno 565 i 560 zadań przetargowych oraz wartości 122,9 mln zł i 90,9 mln zł.

Liderzy w branży

Liderem pod względem ilości wygranych zadań przetargowych związanych z dostawą leków jest firma Urtica sp. z o.o., która wygrała 937 części przetargowych o łącznej wartości 220,5 mln zł.

Największa wartość pojedynczego przetargu wyniosła 35,28 mln zł. Ogłoszony został przez Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.  

źródło: PressInfo

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Radosław Harasim Wtorek, 10 Września 2019, 7:03
I co w związku z tym? Ile ofert na pakiet złożono? "Wygrać" znaczy konkurować i pokonać ... chyba?