MZ wydłuża konsultacje projektu noweli ustawy refundacyjnej

16 Lipca 2021, 14:17 leki

Ministerstwo zdrowia postanowiło wydłużyć termin konsultacji projektu nowelizacji ustawy refundacyjnej. Biorąc pod uwagę, że nie jest to łatwy zakres przepisów oraz fakt, że jesteśmy w okresie wakacyjnym decyzja o wydłużeniu konsultacji wydaje się słuszna.

Przypomnijmy, że projekt trafił do konsultacji z końcem czerwca. Nowelizacja ustawy refundacyjnej już w konsultacjach Ustawa refundacyjna weszła w życie w 2012 roku, a obecny projekt nowelizacji nazywany "dużą nowelizacją", to pierwsza tak duża planowana zmiana od 9 lat.

Resort przewidział wówczas 30 dni na składanie uwag przez stronę społeczną, czyli czas do końca lipca. Jednak na wniosek strony społecznej wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski, który odpowiada za politykę refundacyjną, zdecydował o wydłużeniu okresu konsultacji do  końca sierpnia br.

Wiceminister uzasadnia, że decyzja taka wynika z licznych wniosków skierowanych do ministerstwa przez partnerów publicznych. Jak wskazał M. Miłkowski, "(...) termin uzgodnień, opiniowania i konsultacji publicznych zostaje wydłużony do 31 sierpnia 2021 roku".

Polecamy także:

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz