T. Latos: idziemy ku lepszemu w chorobach rzadkich (wideo)

07 Października 2019, 16:17

- Myślę, że w ostatnim czasie idziemy ku lepszemu, jeżeli chodzi o choroby rzadkie. Dotyczy to listy leków refundowanych, ale także działań podejmowanych w Ministerstwie Zdrowia dotyczących chorób rzadkich  – ocenia przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos. 

Według posła Latosa, Narodowy Plan dla Chorób Rzadkich stanowi nie tylko deklarację, ale także zadanie, które będzie realizowane.

- Mam nadzieję, że dzięki spotkaniu, w którym dziś uczestniczę i wielu innym, dokonaliśmy przełomu i to teraz będzie właściwy kierunek, i będziemy mieli pacjentów z chorobami rzadkimi objętych lepszą opieką, leki będą bardziej dostępne, i ich (pacjentów z chorobami rzadkimi – przyp. red.) problem będzie lepiej zauważany przez polityków oraz płatnika, niż to było do tej pory - powiedział T. Latos Polityce Zdrowotnej podczas II spotkania Rady Ekspertów ds. Chorób Rzadkich przy Medycznej Racji Stanu.

- W moim przekonaniu Narodowy Plan dla Chorób Rzadkich jest nie tylko deklaracją, ale także zadaniem, które będzie realizowane. Można powiedzieć: w końcu, bo na dobrą sprawę odkąd pamiętam mówiło się o jakimś planie, jakimś działaniu właśnie dla chorób rzadkich – dodał T. Latos.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz